اجاره دستگاه نوار قلب در غرب تهران

اجاره دستگاه نوار قلب

همه ما از اهمیت قلب به عنوان یک عضو اساسی و اصلی در بدن آشنا هستیم، این عضو حیاتی مسئول انتقال خون به منظور رسیدن مواد غذایی و اکسیژن به تمام بخش‌های بدن است، به این ترتیب اعضای بدن‌ می‌توانند کار و وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

از جایی که نقش قلب بسیار حیاتی و با اهمیت است، هر گونه اختلال در این عضو ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از این رو رصد علائم هشدار در کارکرد و وضعیت قلب بسیار ضروری است. دستگاه‌های ثبت نوار قلب‌ می‌توانند در این مسیر به شما و عزیزان‌تان کمک کنند.

موسسه چتر سفید آماده ارائه  دستگاه نوار قلب در تهران به صورت اجاره‌ای برای هموطنان عزیز‌ می‌باشد. شما‌ می‌توانید با اجازه این دستگاه هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و هم مراقب سلامتی خود و اعضای خانواده‌تان باشید.

چه زمانی از دستگاه نوار قلب استفاده کنیم؟

این دستگاه روی تمامی شرایط که‌ می‌تواند بر کارکرد قلب تاثیر بگذارد نظارت دارد و علائم خطرناک را تشخیص‌ می‌دهد. این دستگاه‌ می‌تواند علائمی هم چون درد قفسه سینه، تپش قلب، سرگیجه، تنگی نفس و غیره را بررسی کند. وجود این دستگاه در خانه و استفاده از آن برای نظارت و بررسی علائم خطرناک،‌ می‌تواند از تبعات سنگین سلامتی جلوگیری کند.

به طور کلی نوار قلب حاصل از این دستگاه برای تشخیص این موارد مفید است:

  • بیماری عروق کرونر قلب: گاهی به دلیل تجمع مواد چربی، منبع خون در قلب مسدود و یا حتی قطع‌ می‌شود.
  • آریتمی: زمانی که تپش قلب، خیلی سریع، نامنظم و آهسته است.
  • حملات قلبی: مسدود شدن ناگهانی خون‌رسانی موجب حملات قلبی‌ می‌شود.
  • کاردیومیوپاتی: ضخیم یا بزرگ شدن دیواره‌ها قلب منجر به کاردیومیوپاتی‌ می‌شود.

اگر خودتان و یکی از اعضای خانواده‌تان به بیماری قلب مبتلا است، اجاره دستگاه قلب‌ می‌تواند نظارت بر علائم فرد را ساده‌تر کند. حتی اگر داروهایی مصرف‌ می‌شود که احتمال تاثیر روی قلب وجود دارد، بهتر است از دستگاه نوار قلب برای نظارت بر شرایط استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی : اجاره دستگاه پالس اکسیمتر

 

نتایج نوار قلب چه نکاتی را نشان‌ می‌دهند؟

شما به وسیله اجاره دستگاه نوار قلب در غرب تهران‌ می‌توانید یک نوار قلب را دریافت کنید که شامل ریتم قلبی و فعالیت الکتریکی قلب شما است که به صورت نمودار چاپ‌ می‌شود. در برخی موارد این نوار قلب به صورت الکتریکی ذخیره و قابل دسترسی است.

پزشک بر اساس بررسی نوار قلب چاپی یا الکتریکی و شاید حتی انجام یکسری از آزمایشات دیگر‌ می‌تواند به درستی بیماری را تشخیص دهد و حتی اگر لازم باشد بیمار را به کلینیک یا بیمارستان ارجاع‌ می‌دهد.

اجاره دستگاه نوار قلب

نحوه انجام نوار قلبی

زمانی که دستگاه نوار قلب را در غرب تهران اجاره نمودید، حالا نوبت به انجام نوار قلب‌ می‌رسد. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. در این آزمایش سنسورهای کوچک و چسبنده‌ای که الکترود نام دارد به پاها، قفسه سینه و بازوها وصل‌ می‌شوند. این الکترودها به وسیله سیم به دستگاه نوار قلب متصل‌ می‌گردند. قبل از برقراری اتصال الکترودها به بدن، حتما باید لباس‌های بالای خود را دربیاورید و حتما قفسه سینه شما باید تمیز و تراشیده شده باشد.‌ می‌توانید بعد از آن از یک روش پوش استفاده کنید تا راحت‌تر باشید.

برای آماده شدن نوار قلب کار خاصی لازم نیست مگر اینکه پزشک روش خاصی را پیشنهاد کرده باشد. گرفتن نوار قلب به وسیله دستگاه نوار قلب فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد.

اگر دستگاه نوار قلب را برای استفاده در خانه اجاره‌ می‌کنید، لطفا نکات توصیه شده توسط پزشک متخصص‌تان را از یاد نبرید.

خرید و اجاره انواع نوار قلبی

به طور کلی نوار قلب 3 نوع دارد:

  • حالت استراحت در این روش شما دراز‌ می‌کشید و نوار قلب انجام‌ می‌شود.
  • نوار قلب ورزشی یا استرسی: باید هنگام راه رفتن روی تردمیل و یا رکاب زدن روی دوچرخه ورزشی نوار قلب انجام دهید.
  • نوار قلب سرپایی: یک دستگاه کوچک و قابل حمل که روی بدن تان قرار‌ می‌گیرد و‌ می‌توان حتی روی آن لباس پوشید. به این ترتیب در طول 1 روز و یا حتی بیشتر قلب شما تحت کنترل قرار‌ می‌گیرد.

این که کدام یک از این انواع نوار قلب را انتخاب کنید به مشکل قلبی و علائم شما بستگی دارد و باید پزشک تجویز کند. به طور کلی اگر علائمی که تجربه‌ می‌کنید بعد از فعالیت‌های بدنی است، باید نوار قلب ورزشی را انتخاب کنید و اگر علام شما قالب پیش‌بینی است و یا در دوره‌های کوتاه و تصادفی اتفاق‌ می‌افتند، نوار قلب سرپایی مناسب‌ می‌باشد.

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *