اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی در غرب تهران

اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی

مطمئنا تابه حال چیزهای بسیاری درباره زردی نوزادان شنیده‌اید. این دقیقا اتفاقی است که برای 80 درصد نوزادان نارس و حتی 60 درصد سایر نوزدان رخ می‌دهد. در این بیماری، رنگ پوست و سفیدی چشم این نوزادان زرد رنگ‌‌ می‌شود و این نشان از وجود ‌بیلی‌روبین بیش از اندازه در جریان خون آن‌ها است. در واقع، کبد نوزاد نمی‌تواند هم چون بزرگسالان، ‌بیلی‌روبین را حذف کند و به این‌ترتیب ‌بیلی‌روبین بدون تجزیه شدن توسط کبد و سپس دفع شدن، بیشتر تولید‌‌ می‌شود. به منظور کاهش سطح ‌بیلی‌روبین در خون نوزاد باید از متداول‌ترین و رایج‌ترین درمان یعنی اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی استفاده کرد.

موسسه چتر سفید در غرب تهران آماده ارائه انواع دستگاه فتوتراپی بروز و پیشرفته به شما عزیزان‌‌ می‌باشد، کافی است سفارش خود را با کارشناسان ما ثبت کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگاه را درب منزل خود تحویل بگیرید.

فتوتراپی تابشی چیست؟

نور درمانی یا فتوتراپی یک روش درمانی جدید برای درمان زردی نوزادان است. در این روش طبق تجویز پزشک، نوزادی که دچار زردی شده است تحت تابش نورهای ماوراء بنفش قرار‌‌ می‌گیرد. در این دستگاه نورهای آبی و سفید فوق العاده قوی مستقیما به پوست بدن تابیده‌‌ می‌شود و پوست این نورها جذب‌‌ می‌کند و همین امر سرآغاز تجزیه ‌بیلی‌روبین در خون و سپس دفع آن توسط دستگاه گوارش می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی : اجاره دستگاه زردی نوزاد در غرب تهران

 

اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی در تهران

به طور کلی‌‌ می‌توان فتوتراپی را در یکی از کم‌خطرترین و موثرترین روش‌‌های درمان زردی نوزادان نام برد. نورهایی که توسط این دستگاه از طریق لامپ‌های فلورسنت، هالوژن تنگستن، ال‌ای‌دی، فیبرهای نور و غیره بر بدن نوزاد ساطع‌‌ می‌شود، قابلیت این را دارند که ‌بیلی‌روبین را تجزیه کنند. به این‌ترتیب ‌بیلی‌روبین‌‌های تجزیه شده از طریق دستگاه گوارش نوزاد دفع‌‌ می‌شود و در نهایت میزان زردی به طور چشمگیری کاهش‌‌ می‌یابد تا این که به طور کامل برطرف‌‌ می‌گرددد.

شما‌‌ می‌توانید بدون این که دردسرهای بستری کردن نوزاد را در بیمارستان به جان بخرید، این دستگاه فتوتراپی تابشی را در تهران اجاره کنید و در آرامش کامل به بهبودی هر چه سریع‌تر نوزاد خود کمک کنید.

اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی

اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی در غرب تهران

انواع دستگاه‌هایی که‌‌ می‌توانید انتخاب و برای اجاره سفارش دهید به این‌ترتیب‌‌ می‌باشند:

1.دستگاه فتوتراپی سه بعدی

مزیت قابل توجه این دستگاه این است که سر نوزاد کاملا از دستگاه بیرون و به دور از تابش نورها‌‌ می‌باشد و بنابراین لازم نیست که نوزاد از چشم‌بند استفاده کند. این دستگاه مانند تونل بوده و از سه جهت به بدن نوزاد نور‌‌ می‌تاباند، هم چنین قابلیت تنظیم 6 تا 16 لامپ را دارد.

2.دستگاه فتوتراپی چهار بعدی

این دستگاه مشابه دستگاه فتوتراپی تابشی سه بعدی یک تونل است که از هر سه جهت به بدن نوزاد نور‌‌ می‌تاباند، با این تفاوت که در قسمت زیرین نیز نور به بدن نوزاد تابیده‌‌ می‌شود.

3.دستگاه فتوتراپی تابشی

در این نوع دستگاه نور به صورت عمودی به بدن نوزا تابیده‌‌ می‌شود که درست برخلاف دستگاه فتوتراپی سه بعدی  و چهار بعدی‌‌ می‌باشد.

هزینه اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی در غرب تهران

بر اساس نوع دستگاه فتوتراپی و این که برای چند روز به اجاره کردن آن نیاز دارید، هزینه‌‌های متفاوت‌‌ می‌باشد. در ابتدا نیاز است که اطلاعات درخواستی را ارائه دهید و سپس کارشناسان ما بررسی‌‌های لازم را انجام‌‌ می‌دهند و طبق دستور پزشک دستگاه مورد نیاز کودک و نوزاد شما را در محل مورد نظر ارسال‌‌ می‌کنند.

در واقع این دستگاه و هم چنین بر اساس تجویز پزشک برای نوزاد شما انتخاب‌‌ می‌شود. به این‌ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن‌‌ می‌توانید دستگاه را تحویل گرفته و سریعا برای درمان نوزاد دلبند خود اقدام کنید.

مزایا و معایب اجاره دستگاه فتوتراپی تابشی

 • عدم خطر برق‌گرفتگی
 • بدون وجود اشعه مضر ماوراء بنفش
 • عدم اثرات احتمالی میدان‌‌های مغناطیسی
 • کاهش مصرف انرژی
 • حمل آسان
 • امکان تغییر پوزیشن نوزاد در چند ساعت یک بار
 • عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان
 • استراحت بیشتر مادر و شیردهی راحت‌تر
 • کاهش هزینه درمان
 • بهبودی سریع‌تر
 • امکان دسترسی بیشتر نوزاد به مادر

در مورد عوارض فتوتراپی تابشی در تهران باید بگوییم که هیچ ضرری ندارد، اما در برخی موارد‌‌ می‌تواند مشکلاتی مانند کم آبی را ایجاد کند که این موضوع نیز در صورت نوشیدن شیر کافی توسط نوزاد برطرف‌‌ می‌شود.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *